Vittoria Terreno Dry Tire - 700 x 47 Tubeless Folding Black/Tan 1C G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 47 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Terreno Dry Tire - 700 x 47 Tubeless Folding Black/Tan 1C G2.0
Vittoria Terreno Dry Tire - 700 x 47 Tubeless Folding Black/Tan 1C G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 47 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 47 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |















