Maxxis High Road Tire 700x25 TR Tanwall
- TECH SPECS
| model | High Road |
| size | 700c |
| width | 25mm |
| compound | HYPR |
| bead | carbon |
| type | tubeless |
| color | black/tanwall |
| weight | 325g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Maxxis High Road Tire 700x25 TR Tanwall
Maxxis High Road Tire 700x25 TR Tanwall
- TECH SPECS
| model | High Road |
| size | 700c |
| width | 25mm |
| compound | HYPR |
| bead | carbon |
| type | tubeless |
| color | black/tanwall |
| weight | 325g |
Original: $76.00
-65%$76.00
$26.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | High Road |
| size | 700c |
| width | 25mm |
| compound | HYPR |
| bead | carbon |
| type | tubeless |
| color | black/tanwall |
| weight | 325g |














