Vittoria Rubino Pro Tire - 700 x 25 Clincher Folding Black/Tan G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black/Tan |
| TPI | 150 |
| Weight | 250 |
| Defined Color | Tan |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 25 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Vittoria Rubino Pro Tire - 700 x 25 Clincher Folding Black/Tan G2.0
Vittoria Rubino Pro Tire - 700 x 25 Clincher Folding Black/Tan G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black/Tan |
| TPI | 150 |
| Weight | 250 |
| Defined Color | Tan |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 25 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $45.99
-65%$45.99
$16.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black/Tan |
| TPI | 150 |
| Weight | 250 |
| Defined Color | Tan |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 25 |
| Tire Type | Clincher |















