🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Vittoria Mezcal III XCR G2.0 Tire TLR 29x2.1 Trans/Blk
- TECH SPECS
| model | Mezcal III XCR |
| size | 29" |
| width | 2.1" |
| compound | XCR/TLR G2.0 |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black/tanwall |
| weight | 640g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Mezcal III XCR G2.0 Tire TLR 29x2.1 Trans/Blk
Vittoria Mezcal III XCR G2.0 Tire TLR 29x2.1 Trans/Blk
- TECH SPECS
| model | Mezcal III XCR |
| size | 29" |
| width | 2.1" |
| compound | XCR/TLR G2.0 |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black/tanwall |
| weight | 640g |
$75.99
Vittoria Mezcal III XCR G2.0 Tire TLR 29x2.1 Trans/Blk—
$75.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Mezcal III XCR |
| size | 29" |
| width | 2.1" |
| compound | XCR/TLR G2.0 |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black/tanwall |
| weight | 640g |















