Vittoria Mezcal III Tire - 29 x 2.35 Tubeless Folding Black/Tan 4C Race G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black/Tan |
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 120 |
| Weight | 680 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.35 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Mezcal III Tire - 29 x 2.35 Tubeless Folding Black/Tan 4C Race G2.0
Vittoria Mezcal III Tire - 29 x 2.35 Tubeless Folding Black/Tan 4C Race G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black/Tan |
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 120 |
| Weight | 680 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.35 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $75.99
-65%$75.99
$26.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black/Tan |
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 120 |
| Weight | 680 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.35 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |















