Vittoria e-Agarro Tire - 29 x 2.6 Tubeless Folding Black/Anthracite TNT G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black/Anthracite |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 120 |
| Weight | 970 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 66 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.6 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Vittoria e-Agarro Tire - 29 x 2.6 Tubeless Folding Black/Anthracite TNT G2.0
Vittoria e-Agarro Tire - 29 x 2.6 Tubeless Folding Black/Anthracite TNT G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black/Anthracite |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 120 |
| Weight | 970 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 66 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.6 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $69.99
-65%$69.99
$24.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black/Anthracite |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 120 |
| Weight | 970 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 66 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.6 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |















