Teravail Standard Tube - 18 x 1-1/4 - 1-3/8 32mm Presta Valve
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 98 |
| Shaft Type | Threaded |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 400 / 18" |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 18 x 1-1/4 - 1-3/8 |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Teravail Standard Tube - 18 x 1-1/4 - 1-3/8 32mm Presta Valve
Teravail Standard Tube - 18 x 1-1/4 - 1-3/8 32mm Presta Valve
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 98 |
| Shaft Type | Threaded |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 400 / 18" |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 18 x 1-1/4 - 1-3/8 |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
Original: $8.99
-65%$8.99
$3.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 98 |
| Shaft Type | Threaded |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 400 / 18" |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 18 x 1-1/4 - 1-3/8 |
| Valve | Presta Short 32-40mm |















