Teravail Honcho Tire - 29 x 2.4 Tubeless Folding Tan Durable Grip Compound
- TECH SPECS
| Color | Black/Tan |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 60 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.4 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 45 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Teravail Honcho Tire - 29 x 2.4 Tubeless Folding Tan Durable Grip Compound
Teravail Honcho Tire - 29 x 2.4 Tubeless Folding Tan Durable Grip Compound
- TECH SPECS
| Color | Black/Tan |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 60 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.4 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 45 |
Original: $60.00
-65%$60.00
$21.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black/Tan |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 60 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.4 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 45 |















