Teravail Ehline Tire
| TPI | 60 |
| Color | Black, Tan |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 58, 63.5, 64, 66 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel, Mountain |
| Tire Diameter | 27.5", 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.30, 27.5 x 2.50, 29 x 2.30, 29 x 2.50 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 40, 45 |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Teravail Ehline Tire
Teravail Ehline Tire
| TPI | 60 |
| Color | Black, Tan |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 58, 63.5, 64, 66 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel, Mountain |
| Tire Diameter | 27.5", 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.30, 27.5 x 2.50, 29 x 2.30, 29 x 2.50 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 40, 45 |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
Original: $60.00
-65%$60.00
$21.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 60 |
| Color | Black, Tan |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 58, 63.5, 64, 66 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel, Mountain |
| Tire Diameter | 27.5", 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.30, 27.5 x 2.50, 29 x 2.30, 29 x 2.50 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 40, 45 |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |















