Schwalbe Pro One Tire - 700 x 32 Clincher Folding BLK Evolution Super Race Addix Race V-Guard
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 32 |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Pro One Tire - 700 x 32 Clincher Folding BLK Evolution Super Race Addix Race V-Guard
Schwalbe Pro One Tire - 700 x 32 Clincher Folding BLK Evolution Super Race Addix Race V-Guard
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 32 |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
Original: $75.33
-65%$75.33
$26.37Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 32 |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |















