Schwalbe Pro One Tire - 700 x 28 Tubeless Folding BLK/Transparent Evolution Super Race Addix Race V-Guard
- TECH SPECS
| Color | Black/Transparent |
| Defined Color | Tan |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 28 |
| Labeled Size | 700 x 28 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Pro One Tire - 700 x 28 Tubeless Folding BLK/Transparent Evolution Super Race Addix Race V-Guard
Schwalbe Pro One Tire - 700 x 28 Tubeless Folding BLK/Transparent Evolution Super Race Addix Race V-Guard
- TECH SPECS
| Color | Black/Transparent |
| Defined Color | Tan |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 28 |
| Labeled Size | 700 x 28 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $84.63
-65%$84.63
$29.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black/Transparent |
| Defined Color | Tan |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 28 |
| Labeled Size | 700 x 28 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |















