Schwalbe One Plus Tire
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black/Reflective |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 700 x 25, 700 x 28 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe One Plus Tire
Schwalbe One Plus Tire
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black/Reflective |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 700 x 25, 700 x 28 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $51.15
-65%$51.15
$17.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black/Reflective |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 700 x 25, 700 x 28 |
| Tire Type | Clincher |















