Schwalbe One 365 Tire
| Flat Protection | Tread, Tread and Sidewall |
| Color | Black/Reflective |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 28, 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding, Wire |
| Labeled Size | 700 x 28, 700 x 32 |
| Tire Type | Clincher, Tubeless Ready Clincher |
| TPI | 67 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe One 365 Tire
Schwalbe One 365 Tire
| Flat Protection | Tread, Tread and Sidewall |
| Color | Black/Reflective |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 28, 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding, Wire |
| Labeled Size | 700 x 28, 700 x 32 |
| Tire Type | Clincher, Tubeless Ready Clincher |
| TPI | 67 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread, Tread and Sidewall |
| Color | Black/Reflective |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 28, 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding, Wire |
| Labeled Size | 700 x 28, 700 x 32 |
| Tire Type | Clincher, Tubeless Ready Clincher |
| TPI | 67 |















