Schwalbe Nobby Nic Tire - 27.5 x 2.8 Tubeless Folding BLK Performance Line RaceGuard Addix Double Defense
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 71 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.8 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Schwalbe Nobby Nic Tire - 27.5 x 2.8 Tubeless Folding BLK Performance Line RaceGuard Addix Double Defense
Schwalbe Nobby Nic Tire - 27.5 x 2.8 Tubeless Folding BLK Performance Line RaceGuard Addix Double Defense
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 71 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.8 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $69.75
-65%$69.75
$24.41Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 71 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.8 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |















