Schwalbe Magic Mary Tire - 29 x 2.25 Tubeless Folding BLK Evolution Line Addix Soft Snakeskin
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 29 x 2.25 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Schwalbe Magic Mary Tire - 29 x 2.25 Tubeless Folding BLK Evolution Line Addix Soft Snakeskin
Schwalbe Magic Mary Tire - 29 x 2.25 Tubeless Folding BLK Evolution Line Addix Soft Snakeskin
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 29 x 2.25 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $80.86
-65%$80.86
$28.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 29 x 2.25 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |















