Schwalbe Johnny Watts Tire
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 60, 71 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.35, 27.5 x 2.80 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Johnny Watts Tire
Schwalbe Johnny Watts Tire
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 60, 71 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.35, 27.5 x 2.80 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 60, 71 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.35, 27.5 x 2.80 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Clincher |















