Schwalbe G-One Ultrabite Tire - 700 x 38 Tubeless Folding BLK Evolution Addix SpeedGrip SuperGround
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 38 |
| Labeled Size | 700 x 38 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe G-One Ultrabite Tire - 700 x 38 Tubeless Folding BLK Evolution Addix SpeedGrip SuperGround
Schwalbe G-One Ultrabite Tire - 700 x 38 Tubeless Folding BLK Evolution Addix SpeedGrip SuperGround
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 38 |
| Labeled Size | 700 x 38 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $75.33
-65%$75.33
$26.37Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 38 |
| Labeled Size | 700 x 38 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |















