Schwalbe Fat Frank Tire - 26 x 2.35 Clincher Wire Brown/White Active Line
- TECH SPECS
| Color | Brown/White |
| Defined Color | Brown |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| ISO Width (mm) | 60 |
| Labeled Size | 26 x 2.35 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Type | Clincher |
| Weight | 975 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Fat Frank Tire - 26 x 2.35 Clincher Wire Brown/White Active Line
Schwalbe Fat Frank Tire - 26 x 2.35 Clincher Wire Brown/White Active Line
- TECH SPECS
| Color | Brown/White |
| Defined Color | Brown |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| ISO Width (mm) | 60 |
| Labeled Size | 26 x 2.35 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Type | Clincher |
| Weight | 975 |
Original: $36.27
-65%$36.27
$12.69Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Brown/White |
| Defined Color | Brown |
| Flat Protection | Tread |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| ISO Width (mm) | 60 |
| Labeled Size | 26 x 2.35 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Type | Clincher |
| Weight | 975 |















