Schwalbe Big Betty Tire - 29 x 2.40 Tubeless Folding BLK Performance Line Double Defense Addix
- TECH SPECS
| model | Big Betty DD E50 |
| size | 29" |
| width | 2.4" |
| compound | Addix |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1210g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Big Betty Tire - 29 x 2.40 Tubeless Folding BLK Performance Line Double Defense Addix
Schwalbe Big Betty Tire - 29 x 2.40 Tubeless Folding BLK Performance Line Double Defense Addix
- TECH SPECS
| model | Big Betty DD E50 |
| size | 29" |
| width | 2.4" |
| compound | Addix |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1210g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Big Betty DD E50 |
| size | 29" |
| width | 2.4" |
| compound | Addix |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1210g |















