Pirelli P ZERO Race TLR SL Tire - 700, Tubeless, Folding, Black
| TPI | 120, 127 |
| Color | Black |
| Weight | 245, 275 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 26, 28, 30, 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 26, 700 x 28, 700 x 30, 700 x 32 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Pirelli P ZERO Race TLR SL Tire - 700, Tubeless, Folding, Black
Pirelli P ZERO Race TLR SL Tire - 700, Tubeless, Folding, Black
| TPI | 120, 127 |
| Color | Black |
| Weight | 245, 275 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 26, 28, 30, 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 26, 700 x 28, 700 x 30, 700 x 32 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 120, 127 |
| Color | Black |
| Weight | 245, 275 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 26, 28, 30, 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 26, 700 x 28, 700 x 30, 700 x 32 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |















