Maxxis Minion DHR II Tire 27.5x2.4" 3CG/EXO/TR/WT
- TECH SPECS
| model | Minion DHR II EXO WT |
| size | 27.5" |
| width | 2.4" |
| compound | 3C MaxxGrip |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 980g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Maxxis Minion DHR II Tire 27.5x2.4" 3CG/EXO/TR/WT
Maxxis Minion DHR II Tire 27.5x2.4" 3CG/EXO/TR/WT
- TECH SPECS
| model | Minion DHR II EXO WT |
| size | 27.5" |
| width | 2.4" |
| compound | 3C MaxxGrip |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 980g |
Original: $87.00
-65%$87.00
$30.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Minion DHR II EXO WT |
| size | 27.5" |
| width | 2.4" |
| compound | 3C MaxxGrip |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 980g |















