Maxxis Minion DHF Tire 27.5x2.5" DH/3CG/TR/WT
- TECH SPECS
| model | Minion DHF DH WT |
| size | 27.5" |
| width | 2.5" |
| compound | 3C MaxxGrip |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1336g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Maxxis Minion DHF Tire 27.5x2.5" DH/3CG/TR/WT
Maxxis Minion DHF Tire 27.5x2.5" DH/3CG/TR/WT
- TECH SPECS
| model | Minion DHF DH WT |
| size | 27.5" |
| width | 2.5" |
| compound | 3C MaxxGrip |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1336g |
Original: $105.00
-65%$105.00
$36.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Minion DHF DH WT |
| size | 27.5" |
| width | 2.5" |
| compound | 3C MaxxGrip |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1336g |















