Maxxis Minion DHF Tire - 20 x 2.40 Clincher Folding Black Dual
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Labeled Size | 20 x 2.4 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Maxxis Minion DHF Tire - 20 x 2.40 Clincher Folding Black Dual
Maxxis Minion DHF Tire - 20 x 2.40 Clincher Folding Black Dual
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Labeled Size | 20 x 2.4 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Type | Clincher |
Original: $43.00
-65%$43.00
$15.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Labeled Size | 20 x 2.4 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Type | Clincher |















