Maxxis Ikon Tire - 29 x 2.4 Tubeless Folding Black MaxxSpeed EXO
- TECH SPECS
| model | Ikon EXO |
| size | 29" |
| width | 2.4" |
| compound | MaxxSpeed Silica |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 840g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Maxxis Ikon Tire - 29 x 2.4 Tubeless Folding Black MaxxSpeed EXO
Maxxis Ikon Tire - 29 x 2.4 Tubeless Folding Black MaxxSpeed EXO
- TECH SPECS
| model | Ikon EXO |
| size | 29" |
| width | 2.4" |
| compound | MaxxSpeed Silica |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 840g |
Original: $87.00
-65%$87.00
$30.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Ikon EXO |
| size | 29" |
| width | 2.4" |
| compound | MaxxSpeed Silica |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 840g |















