Maxxis Forekaster Tire - 27.5 x 2.4 Tubeless Folding Black EXO Wide Trail
- TECH SPECS
| model | Forekaster EXO WT |
| size | 27.5" |
| width | 2.4" |
| compound | dual |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 840g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Maxxis Forekaster Tire - 27.5 x 2.4 Tubeless Folding Black EXO Wide Trail
Maxxis Forekaster Tire - 27.5 x 2.4 Tubeless Folding Black EXO Wide Trail
- TECH SPECS
| model | Forekaster EXO WT |
| size | 27.5" |
| width | 2.4" |
| compound | dual |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 840g |
Original: $77.00
-65%$77.00
$26.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Forekaster EXO WT |
| size | 27.5" |
| width | 2.4" |
| compound | dual |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 840g |















