Maxxis Dissector Tire 27.5x2.4" DC/EXO/TR/WT
- TECH SPECS
| model | Dissector EXO WT |
| size | 27.5" |
| width | 2.4" |
| compound | dual |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 878g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Maxxis Dissector Tire 27.5x2.4" DC/EXO/TR/WT
Maxxis Dissector Tire 27.5x2.4" DC/EXO/TR/WT
- TECH SPECS
| model | Dissector EXO WT |
| size | 27.5" |
| width | 2.4" |
| compound | dual |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 878g |
Original: $77.00
-65%$77.00
$26.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Dissector EXO WT |
| size | 27.5" |
| width | 2.4" |
| compound | dual |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 878g |















