Maxxis Assegai Tire 27.5x2.5" DH/3CG/TR/WT E50
- TECH SPECS
| model | Assegai DH WT E50 |
| size | 27.5" |
| width | 2.5" |
| compound | 3C MaxxGrip |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1389g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Maxxis Assegai Tire 27.5x2.5" DH/3CG/TR/WT E50
Maxxis Assegai Tire 27.5x2.5" DH/3CG/TR/WT E50
- TECH SPECS
| model | Assegai DH WT E50 |
| size | 27.5" |
| width | 2.5" |
| compound | 3C MaxxGrip |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1389g |
Original: $105.00
-65%$105.00
$36.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Assegai DH WT E50 |
| size | 27.5" |
| width | 2.5" |
| compound | 3C MaxxGrip |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1389g |















