TruVativ STYLO Carbon Eagle Crankset - 170mm 12-Speed 32t Direct Mount DUB Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 32 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 MTB Hubs |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

TruVativ STYLO Carbon Eagle Crankset - 170mm 12-Speed 32t Direct Mount DUB Spindle Interface BLK
TruVativ STYLO Carbon Eagle Crankset - 170mm 12-Speed 32t Direct Mount DUB Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 32 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 MTB Hubs |
| Defined Color | Black |
Original: $310.00
-65%$310.00
$108.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 32 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 MTB Hubs |
| Defined Color | Black |















