Full Speed Ahead V-Drive Modular 1x Crankset - 175mm 11/12-Speed 32t Direct Mount MegaExo Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 32 |
| Number of Chainrings | Single |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Weight | 736 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo |
| Chainring BCD | Direct Mount |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Full Speed Ahead V-Drive Modular 1x Crankset - 175mm 11/12-Speed 32t Direct Mount MegaExo Spindle Interface BLK
Full Speed Ahead V-Drive Modular 1x Crankset - 175mm 11/12-Speed 32t Direct Mount MegaExo Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 32 |
| Number of Chainrings | Single |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Weight | 736 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo |
| Chainring BCD | Direct Mount |
| Defined Color | Black |
Original: $173.00
-65%$173.00
$60.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 32 |
| Number of Chainrings | Single |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Weight | 736 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo |
| Chainring BCD | Direct Mount |
| Defined Color | Black |













