Truvativ Descendant CoLab DUB Crankset Spindle: 28.99mm 32 DUB 170mm Red Boost
- TECH SPECS
| Color | Camo Red |
| Rings | 32 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Defined Color | Red |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Truvativ Descendant CoLab DUB Crankset Spindle: 28.99mm 32 DUB 170mm Red Boost
Truvativ Descendant CoLab DUB Crankset Spindle: 28.99mm 32 DUB 170mm Red Boost
- TECH SPECS
| Color | Camo Red |
| Rings | 32 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Defined Color | Red |
Original: $530.00
-65%$530.00
$185.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Camo Red |
| Rings | 32 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | SRAM DUB |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Defined Color | Red |















