Shimano XTR FC-9200 XC Crankset
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Color | Black/Silver |
| Crank Length (mm) | 160, 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Weight | 545, 555 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Shimano XTR FC-9200 XC Crankset
Shimano XTR FC-9200 XC Crankset
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Color | Black/Silver |
| Crank Length (mm) | 160, 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Weight | 545, 555 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Defined Color | Black |
Original: $310.00
-65%$310.00
$108.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Color | Black/Silver |
| Crank Length (mm) | 160, 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Weight | 545, 555 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Defined Color | Black |















