Shimano RS510 Crankset - 175mm 11-Speed 46/36t 110 BCD Hollowtech II Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 46/36 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Shimano RS510 Crankset - 175mm 11-Speed 46/36t 110 BCD Hollowtech II Spindle Interface BLK
Shimano RS510 Crankset - 175mm 11-Speed 46/36t 110 BCD Hollowtech II Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 46/36 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 46/36 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |















