Shimano FC-R345-L Crankset - 175mm 9-Speed 50/34t 5-bolt / 110 BCD Octalink V2 Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 9 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Octalink V2 |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Shimano FC-R345-L Crankset - 175mm 9-Speed 50/34t 5-bolt / 110 BCD Octalink V2 Spindle Interface BLK
Shimano FC-R345-L Crankset - 175mm 9-Speed 50/34t 5-bolt / 110 BCD Octalink V2 Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 9 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Octalink V2 |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |
Original: $87.00
-65%$87.00
$30.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 9 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Octalink V2 |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |















