Shimano Dura-Ace FC-R9200 Crankset
| Color | Black |
| Rings | 50/34, 52/36, 54/40 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 160, 165, 167.5, 170, 172.5, 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Chainring BCD | 110 Shimano Asymmetric |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Shimano Dura-Ace FC-R9200 Crankset
Shimano Dura-Ace FC-R9200 Crankset
| Color | Black |
| Rings | 50/34, 52/36, 54/40 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 160, 165, 167.5, 170, 172.5, 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Chainring BCD | 110 Shimano Asymmetric |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Defined Color | Black |
Original: $725.00
-65%$725.00
$253.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Rings | 50/34, 52/36, 54/40 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 160, 165, 167.5, 170, 172.5, 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Chainring BCD | 110 Shimano Asymmetric |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Defined Color | Black |















