Shimano Deore XT FC-M8200 Crankset
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 160, 165, 170, 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Shimano Deore XT FC-M8200 Crankset
Shimano Deore XT FC-M8200 Crankset
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 160, 165, 170, 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Defined Color | Black |
Original: $190.00
-65%$190.00
$66.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 160, 165, 170, 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Defined Color | Black |















