Shimano Deore XT FC-M8100-2 Crankset - 175mm 12-Speed 36/26t Direct Mount Hollowtech II Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 36/26 |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 654 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 MTB Hubs |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Shimano Deore XT FC-M8100-2 Crankset - 175mm 12-Speed 36/26t Direct Mount Hollowtech II Spindle Interface BLK
Shimano Deore XT FC-M8100-2 Crankset - 175mm 12-Speed 36/26t Direct Mount Hollowtech II Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 36/26 |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 654 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 MTB Hubs |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 36/26 |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 654 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Shimano Hollowtech II |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 MTB Hubs |
| Defined Color | Black |















