Shimano Deore FC-M6120-1 Crankset - 175mm 12-Speed 32t Black
| Color | Black |
| Rings | 32 |
| Number of Chainrings | Single |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Chainring BCD | Direct Mount |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Shimano Deore FC-M6120-1 Crankset - 175mm 12-Speed 32t Black
Shimano Deore FC-M6120-1 Crankset - 175mm 12-Speed 32t Black
| Color | Black |
| Rings | 32 |
| Number of Chainrings | Single |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Chainring BCD | Direct Mount |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Defined Color | Black |
Original: $125.00
-65%$125.00
$43.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Rings | 32 |
| Number of Chainrings | Single |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Chainring BCD | Direct Mount |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Defined Color | Black |















