microSHIFT Sword BLK 1x Crankset
| Rings | 40, 42 |
| Number of Chainrings | Single |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 165, 170, 172.5, 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








microSHIFT Sword BLK 1x Crankset
microSHIFT Sword BLK 1x Crankset
| Rings | 40, 42 |
| Number of Chainrings | Single |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 165, 170, 172.5, 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Defined Color | Black |
Original: $78.99
-65%$78.99
$27.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rings | 40, 42 |
| Number of Chainrings | Single |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 165, 170, 172.5, 175 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Defined Color | Black |















