Hope RX Crankset - 170mm 30mm Spindle Hope Direct Mount Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Number of Chainrings | No Rings No Spider Included |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Chainring BCD | Direct Mount Hope |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hope RX Crankset - 170mm 30mm Spindle Hope Direct Mount Black
Hope RX Crankset - 170mm 30mm Spindle Hope Direct Mount Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Number of Chainrings | No Rings No Spider Included |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Chainring BCD | Direct Mount Hope |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Defined Color | Black |
Original: $477.50
-65%$477.50
$167.12Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Number of Chainrings | No Rings No Spider Included |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Chainring BCD | Direct Mount Hope |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Defined Color | Black |















