Full Speed Ahead Tempo Adventure Crankset - 170mm 10/11-Speed 46/30t 110/80 BCD Square Taper JIS Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 46/30 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Road |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Full Speed Ahead Tempo Adventure Crankset - 170mm 10/11-Speed 46/30t 110/80 BCD Square Taper JIS Spindle Interface BLK
Full Speed Ahead Tempo Adventure Crankset - 170mm 10/11-Speed 46/30t 110/80 BCD Square Taper JIS Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 46/30 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Road |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Defined Color | Black |
Original: $104.00
-65%$104.00
$36.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 46/30 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Road |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | Square Taper JIS |
| Chainring BCD | 110 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Defined Color | Black |















