Full Speed Ahead SL-K Modular Crankset - 175mm 11/12-Speed 46/30t Direct Mount 90 BCD 386 EVO Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 46/30 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 670 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Chainring BCD | 90 |
| Chainring BCD | Direct Mount FSA |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Full Speed Ahead SL-K Modular Crankset - 175mm 11/12-Speed 46/30t Direct Mount 90 BCD 386 EVO Spindle Interface BLK
Full Speed Ahead SL-K Modular Crankset - 175mm 11/12-Speed 46/30t Direct Mount 90 BCD 386 EVO Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 46/30 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 670 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Chainring BCD | 90 |
| Chainring BCD | Direct Mount FSA |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Defined Color | Black |
Original: $441.00
-65%$441.00
$154.35Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 46/30 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 670 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Chainring BCD | 90 |
| Chainring BCD | Direct Mount FSA |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Defined Color | Black |















