Full Speed Ahead SL-K Light BB392 Tandem Rear Crankset - 170mm 50/34t Direct Mount BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Tandem |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| BB Included | English |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 392 EVO |
| Chainring BCD | Direct Mount FSA |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Full Speed Ahead SL-K Light BB392 Tandem Rear Crankset - 170mm 50/34t Direct Mount BLK
Full Speed Ahead SL-K Light BB392 Tandem Rear Crankset - 170mm 50/34t Direct Mount BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Tandem |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| BB Included | English |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 392 EVO |
| Chainring BCD | Direct Mount FSA |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Defined Color | Black |
Original: $692.00
-65%$692.00
$242.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Tandem |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| BB Included | English |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 392 EVO |
| Chainring BCD | Direct Mount FSA |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Defined Color | Black |















