Full Speed Ahead Omega Adventure Crankset - 175mm 10/11-Speed 46/30t 120/90 BCD Full Speed Ahead MegaExo 19 Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 46/30 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo 19 |
| Chainring BCD | 120 |
| Chainring BCD | 90 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Full Speed Ahead Omega Adventure Crankset - 175mm 10/11-Speed 46/30t 120/90 BCD Full Speed Ahead MegaExo 19 Spindle Interface BLK
Full Speed Ahead Omega Adventure Crankset - 175mm 10/11-Speed 46/30t 120/90 BCD Full Speed Ahead MegaExo 19 Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 46/30 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo 19 |
| Chainring BCD | 120 |
| Chainring BCD | 90 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Defined Color | Black |
Original: $167.00
-65%$167.00
$58.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 46/30 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 10 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo 19 |
| Chainring BCD | 120 |
| Chainring BCD | 90 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Defined Color | Black |















