Full Speed Ahead Gossamer Pro Modular AGX+ 1x Crankset - 175mm 11/12-Speed 42t 120mm BCD 386 EVO Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 42 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 754 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Chainring BCD | 120 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Full Speed Ahead Gossamer Pro Modular AGX+ 1x Crankset - 175mm 11/12-Speed 42t 120mm BCD 386 EVO Spindle Interface BLK
Full Speed Ahead Gossamer Pro Modular AGX+ 1x Crankset - 175mm 11/12-Speed 42t 120mm BCD 386 EVO Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 42 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 754 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Chainring BCD | 120 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |
Original: $216.00
-65%$216.00
$75.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 42 |
| Number of Chainrings | Chain Retaining Single |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 754 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Chainring BCD | 120 |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |















