Full Speed Ahead Gossamer Pro BB386EVO Crankset - 172.5mm 11/12-Speed 50/34t 120/90 BCD 386 EVO Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 172.5 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Chainring BCD | 120 |
| Chainring BCD | 90 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |
| keyword search | Gossamer Pro |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Full Speed Ahead Gossamer Pro BB386EVO Crankset - 172.5mm 11/12-Speed 50/34t 120/90 BCD 386 EVO Spindle Interface BLK
Full Speed Ahead Gossamer Pro BB386EVO Crankset - 172.5mm 11/12-Speed 50/34t 120/90 BCD 386 EVO Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 172.5 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Chainring BCD | 120 |
| Chainring BCD | 90 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |
| keyword search | Gossamer Pro |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 172.5 |
| Crank Intended Use | Road |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Chainring BCD | 120 |
| Chainring BCD | 90 |
| Chainline/Hub Compatibility | 130 Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |
| keyword search | Gossamer Pro |















