Full Speed Ahead Energy Modular Crankset - 170mm 11/12-Speed 50/34t Direct Mount/90mm BCD 386 EVO Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 720 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Chainring BCD | Direct Mount |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Full Speed Ahead Energy Modular Crankset - 170mm 11/12-Speed 50/34t Direct Mount/90mm BCD 386 EVO Spindle Interface BLK
Full Speed Ahead Energy Modular Crankset - 170mm 11/12-Speed 50/34t Direct Mount/90mm BCD 386 EVO Spindle Interface BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 720 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Chainring BCD | Direct Mount |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |
Original: $298.00
-65%$298.00
$104.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Gravel |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Weight | 720 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Chainring BCD | Direct Mount |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs < 415 mm Chainstay |
| Defined Color | Black |















