Full Speed Ahead Comet HD Modular 1x Crankset - 175mm Shimano 12-Speed 32t Direct Mount MegaExo Spindle BLK 177mm Q-Factor
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 32 |
| Number of Chainrings | Single |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo |
| Chainring BCD | Direct Mount FSA |
| Chainline/Hub Compatibility | 157 Super Boost Hubs |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Full Speed Ahead Comet HD Modular 1x Crankset - 175mm Shimano 12-Speed 32t Direct Mount MegaExo Spindle BLK 177mm Q-Factor
Full Speed Ahead Comet HD Modular 1x Crankset - 175mm Shimano 12-Speed 32t Direct Mount MegaExo Spindle BLK 177mm Q-Factor
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 32 |
| Number of Chainrings | Single |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo |
| Chainring BCD | Direct Mount FSA |
| Chainline/Hub Compatibility | 157 Super Boost Hubs |
| Defined Color | Black |
Original: $127.00
-65%$127.00
$44.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rings | 32 |
| Number of Chainrings | Single |
| Crank Length (mm) | 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | FSA MegaExo |
| Chainring BCD | Direct Mount FSA |
| Chainline/Hub Compatibility | 157 Super Boost Hubs |
| Defined Color | Black |















