Eclat Storm TA Rigid Fork 20 1-1/8 Rake: 15mm Black
- TECH SPECS
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Maximum Tire Width | 2.4 |
| Fork Weight | 988g |
| Primary Color | Black |
| Wheel Diameter | 20 |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Material | Heat-treated Cr-Mo |
| Rake | 15mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Eclat Storm TA Rigid Fork 20 1-1/8 Rake: 15mm Black
Eclat Storm TA Rigid Fork 20 1-1/8 Rake: 15mm Black
- TECH SPECS
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Maximum Tire Width | 2.4 |
| Fork Weight | 988g |
| Primary Color | Black |
| Wheel Diameter | 20 |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Material | Heat-treated Cr-Mo |
| Rake | 15mm |
Original: $184.99
-65%$184.99
$64.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Maximum Tire Width | 2.4 |
| Fork Weight | 988g |
| Primary Color | Black |
| Wheel Diameter | 20 |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Material | Heat-treated Cr-Mo |
| Rake | 15mm |














