Fox Shox 32 Factory TC Fork 700c 50r 40mm Grip SL Black
- TECH SPECS
| model | 32, F-S, Grip SL, 3 pos adj |
| wheel size | 700c |
| steer (stem/race) | tapered (28.6/40mm) |
| offset | 50mm |
| travel | 40mm |
| spring type | Float Evol air |
| brake mount | disc only (flat mount) |
| dropout | 12x100mm TA |
| weight | - |
| color | shiny black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Fox Shox 32 Factory TC Fork 700c 50r 40mm Grip SL Black
Fox Shox 32 Factory TC Fork 700c 50r 40mm Grip SL Black
- TECH SPECS
| model | 32, F-S, Grip SL, 3 pos adj |
| wheel size | 700c |
| steer (stem/race) | tapered (28.6/40mm) |
| offset | 50mm |
| travel | 40mm |
| spring type | Float Evol air |
| brake mount | disc only (flat mount) |
| dropout | 12x100mm TA |
| weight | - |
| color | shiny black |
Original: $1,039.00
-65%$1,039.00
$363.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | 32, F-S, Grip SL, 3 pos adj |
| wheel size | 700c |
| steer (stem/race) | tapered (28.6/40mm) |
| offset | 50mm |
| travel | 40mm |
| spring type | Float Evol air |
| brake mount | disc only (flat mount) |
| dropout | 12x100mm TA |
| weight | - |
| color | shiny black |













