Eclat Coyote Ten Rigid Fork 20 1-1/8 Rake: 10mm Black
- TECH SPECS
| Fork Weight | 850g |
| Material | Heat-treated Cr-Mo |
| Maximum Tire Width | 2 |
| Wheel Diameter | 20 |
| Rake | 10mm |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Eclat Coyote Ten Rigid Fork 20 1-1/8 Rake: 10mm Black
Eclat Coyote Ten Rigid Fork 20 1-1/8 Rake: 10mm Black
- TECH SPECS
| Fork Weight | 850g |
| Material | Heat-treated Cr-Mo |
| Maximum Tire Width | 2 |
| Wheel Diameter | 20 |
| Rake | 10mm |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Fork Weight | 850g |
| Material | Heat-treated Cr-Mo |
| Maximum Tire Width | 2 |
| Wheel Diameter | 20 |
| Rake | 10mm |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |














